صندلی لهستانی

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  صندلی لهستانی، یک نشیمن چوبی یا یک اثر هنری؟!

  صندلی تونت یا لهستانی یکی از انواع صندلی چوبی است که در ساخت آن از قطعات چوب خمیده استفاده می‌شود. روش خم کردن چوب برای ساخت صندلی برای اولین بار توسط یک کابینت ساز آلمانی-اتریشی، به نام مایکل تونت (Michael Thonet) ابداع گردید. در ایران به دلیل اینکه یک مهاجر لهستانی برای نخستین بار اقدام به تولید این مدل صندلی خمیده نموده، صندلی تونت با عنوان صندلی لهستانی معروف شده است. صندلی لهستانی اصل در اندازه و شکل‌های مختلفی مثل مبل تک نفره یا دو نفره، چهار پایه، صندلی اپن و یا حتی صندلی راک تولید می‌شود. از آن جا که استفاده از خطوط خمیده یکی از بارزه‌های اصلی دکوراسیون کلاسیک است، صندلی لهستانی از اقبال بیشتری در بین طرفداران این نوع سبک برخوردار است. با توجه به شکل و شمایل خاص این نوع صندلی، بهتر است پیش از خرید صندلی لهستانی، با برخی نکات آشنا شوید.


  خرید صندلی لهستانی

  اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد خرید صندلی لهستانی را دارید، بد نیست که هنگام انتخاب و سفارش این نوع صندلی به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • از آنجا که برای ساخت صندلی لهستانی می‌بایست چوب را با روش‌های خاص به صورت خمیده درآورد، کیفیت چوبی که استفاده می‌شود بسیار حائز اهمیت است و به کار بردن چوب‌های نامرغوب و گره‌دار باعث ایجاد ترک و شکستگی در زمان استفاده خواهد شد.
  • محل اتصال قطعات صندلی لهستانی و در کل صندلی‌ها جزء آسیب پذیر ترین نقاط به شمار می‌رود؛ در نتیجه پیش از استفاده از صندلی خریداری شده، حتما این نقاط را با دقت بررسی کنید.
  • معمولا قسمت نشیمن صندلی لهستانی نیز از چوب ساخته شده و برای استفاده طولانی مدت مناسب نمی‌باشد؛ پس اگر قصد استفاده از صندلی تونت یا لهستانی برای زمان‌های طولانی را دارید، خرید صندلی لهستانی تشک دار را به شما توصیه می‌کنیم.
  • انتخاب رنگ صندلی لهستانی را باید با توجه به چیدمان و رنگ بندی مبلمان موجود انجام داد. همچنین اگر قصد چیدمان صندلی‌ها در کنار میز ناهار خوری موجود خود را دارید، توجه به همخوانی و تناسب میز با صندلی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

  انواع صندلی لهستانی

  مدل های مختلفی از صندلی تونت یا لهستانی تولید و در بازار مبلمان عرضه می‌شود و بنا به نوع و محل استفاده، انتخاب‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد. در ادامه برخی از شناخته‌شده ترین مدل‌های صندلی لهستانی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

  • صندلی لهستانی چوبی
  • صندلی لهستانی فلزی
  • صندلی لهستانی اپن
  • صندلی لهستانی گهواره ای
  • مبلمان لهستانی

  قیمت صندلی لهستانی اصل

  همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، جنس و نوع چوب به کار رفته، بیشترین نقش را در کیفیت و قیمت صندلی لهستانی ایفا می‌کند. هر چند مواردی دیگر نیز مثل میزان پیچیدگی ساخت، اندازه و نوع رنگ به کار رفته در ساخت صندلی و همچنین اعتبار تولید کننده و گارانتی آن نیز نقش بسزایی در قیمت فروش آن دارد. نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که از خرید صندلی لهستانی ارزان قیمت خودداری کنید، زیرا پایین بودن کیفیت ساخت صندلی‌های ارزان قیمت، عملا استفاده از آن‌ها را غیر ممکن و خطرناک می‌کند.


  سوالات متداول
   
  انواع مختلف صندلی لهستانی کدام است؟

  مشخصه بارز صندلی لهستانی استفاده از قطعات خمیده در ساخت آن است. از همین رو تولید کننده ها این مشخصه و نوع طراحی را در لوازم نشیمن مختلفی مثل، صندلی اپن، میز و صندلی کافی شاپ و ناهار خوری و حتی مبلمان نیز به کار می‌برند.


  مراکز فروش صندلی لهستانی در تهران و سایر شهرها کجاست؟

  برای سفارش و خرید صندلی لهستانی می توانید به مراکز و بورس فروش مبلمان شهر خود مراجعه کنید، که معمولا در هر شهری مناطقی مختص فروش مبلمان و صندلی ها شکل گرفته و تمرکز فروشگاه ها و تولیدی ها در این مناطق شهر است. در شهر تهران نیز یافت آباد و خیابان ولیعصر بورس خرید صندلی لهستانی است و شما می توانید انواع و مدل‌های مختلف این صندلی را از آنجا خریداری کنید.

  بالا
  پشتیبانی