تخت کودک و نوزاد

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

   انتخاب بهترین تخت خواب نوزاد و کودک

  مطالعات نشان داده که داشتن خواب کافی، نقش بسزایی در رشد نوزاد و کودک دارد. این موضوع اهمیت خواب کودکان و نوزادان را نشان می‌دهد. نداشتن خواب لازم، باعث بی ‌قراری و کلافه شدن خردسالان می‌شود. خرید تخت خواب نوزاد مناسب می ‌تواند به خواب عمیق ‌تر بچه ‌ها کمک کند. علاوه براین معمولا والدین لباس ‌ها و وسایل زیادی برای فرزندان نوزاد خود تهیه می ‌کنند؛ پس در صورتی که بخواهید از بی نظمی اتاق نوزاد یا کودک خود جلوگیری کنید، بهتر است یک سرویس خواب نوزاد کامل تهیه فرمایید. سرویس خواب نوزاد معمولا شامل تخت نوزاد ساده یا چند منظوره، دراور و کمد لباس نوزاد می‌ شود.

   

  خرید سرویس خواب کودک و نوزاد

  مدلهای مختلفی از تختخواب در شکل‌ و اندازه ‌های مختلف توسط کارخانه ‌ها و تولید کننده‌ های سرویس خواب کودک و نوزاد ساخته و در بازار عرضه می‌شود که والدین باید با توجه به مواردی چون سن، اندازه و جنسیت فرزندانشان بهترین و مناسب ‌ترین نوع تخت‌ را انتخاب نمایند. در ادامه برخی از رایج‌ترین انواع تخت و وسایل سرویس خواب کودک و نوزاد معرفی خواهد شد.

   

  انواع تخت خواب کودک و نوزاد بر اساس اندازه و سن

  • تخت نوزاد : برای نوزادان از زمان تولد تا سن دو یا سه سالگی قابل استفاده است. برای جلوگیری از افتادن نوزاد، حفاظ کاملی دور تخت خواب نوزادی تعبیه می ‌شود که معمولا این گارد و حفاظ ها از چوب، پلاستیک یا میله‌های فلزی ساخته می ‌شوند.
  • تخت کودک : تختخواب کودک قابل استفاده فرزندان شما تا سن تقریبی 9 و 10 سالگی است؛ البته این موضوع به مشخصات فیزیکی کودک بستگی داشته و ممکن است تخت خواب کودک برای سنی کمتر یا بیشتر از عددهای عنوان شده، مناسب باشد.
  • تخت چند منظوره : همانطور که از نامش بر می ‌آید، این نوع تخت کاربردهای مختلفی دارد. تخت خواب چند منظوره که با عنوان‌ های دیگری مثل تخت نوزاد کودک یا تخت نوزاد نوجوان نیز شناخته می‌ شود، امکان بزرگ و کوچک شدن دارد؛ به عبارت دیگر، تخت‌ چند منظوره از بدو تولد تا دوران کودکی و بعضا نوجوانی، برای فرزندان شما قابل استفاده می‌باشد.

   

  انواع تخت خواب نوزاد و کودک خاص

  • تخت کنار مادر : برخی از والدین علاقه دارند نوزادان را طی ماه‌های اولیه در طول شب، کنار خود نگه دارند؛ اما توصیه اکید وجود دارد که والدین نباید با فرزند تازه متولد شده در یک سطح و تخت بخوابند. از همین رو برای آسودگی خاطر این والدین، تنوعی از تخت نوزاد با عنوان تخت خواب کنار مادر با طراحی کمجا و جمع و جور تولید شده است.
  • گهواره نوزاد : معمولا در اکثر مواقع، نوزادان را بدون تکان دادن نمی‌توان به راحتی خواباند؛ به همین منظور استفاده از یک گهواره نوزاد چوبی یا فلزی کمک شایانی به والدین می‌کند. البته با پیشرفت تکنولوژی، انواع مختلفی از گهواره نوزاد برقی نیز به بازار عرضه شده که به صورت الکترونیکی و هوشمند کار می‌کند و با استفاده از الگوهای مختلف حرکتی، به راحتی نوزادان را به خواب عمیق فرو می‌برد.
  • تخت دو طبقه : تخت خواب دو طبقه و سه طبقه جزء پرکاربرد ترین تخت‌ها برای خانه‌های آپارتمانی و جمع و جور برای کودکان و نوجوانان است. با استفاده از تخت‌های چند طبقه، شما می‌توانید از به هدر رفتن فضای بالای یک تخت خواب معمولی جلوگیری کنید.

  علاوه بر موارد اشاره شده بالا، تختهای کودک و نوزاد در رنگ‌ و طرح ‌های گوناگون و از جنس‌های متنوع ساخته می‌شوند. معمولا ظاهر یک تخت خواب پسرانه شامل طرح‌ها و کاراکترهای اسپرت مثل ماشینی، فوتبالی و یا مرتبط با سایر ورزش‌ها و تخت خواب دخترانه شامل شخصیت‌های عروسکی و فانتزی مورد علاقه دختر بچه ‌ها می ‌شود.

   

  قیمت تخت خواب کودک و نوزاد

  همانطور که گفته شد، سرویس های چوبی کودک و نوزاد در جنس‌ها و سبک‌های متنوعی عرضه می‌شوند. معمولا قیمت سرویس خواب نوزاد و کودک چوبی بالاتر از انواع ام دی اف و فلزی است. اگر محدودیت بودجه دارید، می‌توانید به جای یک سرویس خواب نوزاد و کودک کامل، تنها اقلام ضروری مثل تخت، کمد و دراور را تهیه نمایید.

  بالا