شیرآلات اهرمی

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

  شیر اهرمی ، بهترین جایگزین شیرآلات سنتی

  شیرآلات جزء مهم ترین و پر کاربرد ترین وسایل و تاسیسات هر ساختمانی هستند. در گذشته شیرآلات سنتی با دو دستگیره چرخشی برای تنظیم میزان ورود آب و سرد استفاده فراوانی داشتند اما این روزها با پیشرفت صنایع مختلف، نسل جدیدی از شیرآلات بهداشتی با عنوان شیرآلات اهرمی به بازار آمده‌ اند که در آشپزخانه و سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. مهمترین ویژگی شیر اهرمی آن است که تنها با یک دسته و یا اهرم امکان تنظیم میزان شدت و سردی و گرمی آب وجود دارد. در ادامه این مطلب نکات مهمی را برای خرید بهترین شیر اهرمی آورده ایم.


  مزیت های شیرآلات اهرمی

  همانطور که گفته شد این شیرآلات به علت داشتن تنها یک دستگیره به شیر آلات اهرمی معروف هستند. این دستگیره به تنهایی باعث سهولت در کارایی این شیرآلات شده و با همین اهرم به راحتی می‌توان شدت جریان و دمای آب را تنظیم کرد. این ویژگی به ظاهر ساده می ‌تواند باعث صرفه جویی بالایی در مصرف آب و زمان شود.

  مزیت دوم آن است که این شیرآلات از دوام بالایی برخوردار هستند و بر خلاف شیرآلات سنتی به ندرت دچار مشکل چکه کردن خواهند شد. زیرا در انواع اهرمی صفحه کارتریج یا همان دیسک سرامیکی جایگزین واشر شده است؛ در نتیجه انعطاف پذیری بالایی در هنگام قطع و وصل کردن جریان آب دارد. سرامیک نسبت به لاستیک ماده ای سخت تر و مقاوم است، به همین دلیل دیر تر دچار فرسودگی می شود.

  در هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه، در کنار سینک ظرفشویی، به انواع شیر اهرمی هم باید توجه کرد


  انواع شیرآلات اهرمی

  شیر های اهرمی در انواع مختلفی وجود دارند که ما به اختصار هر کدام را توضیح می دهیم.

  شیرآلات دیسکی

  شیرآلات دیسکی، نسل جدید شیرآلات ساختمانی لوکس و مدرن هستند که اهرم آنها روی یک بدنه استوانه ای شکل عریض سوار شده است. تفاوت شیرآلات دیسکی با بقیه ی شیرآلات این است که مخلوط کردن آب سرد و گرم را در داخل یک مخزن انجام می دهد که به آن کارتریج تعادل فشار گفته می شود.


  شیرهای کارتریجی

  این شیرها که از انواع دو اهرمی هستند و ظاهرشان کاملا شبیه شیرهای فشاری دو اهرمی است و تنها تفاوت آنها در این است که شیرآلات کارتریجی از نوع بدون واشر و شیرآلات فشاری از نوع واشر دار هستند. خروج آب از شیر فشاری دو اهرمی به راحتی شیرآلات کارتریجی انجام نمی ‌شود. در شیرآلات کارتریجی با کوچکترین چرخش اهرم امکان قطع و یا وصل شدن جریان آب وجود دارد.

  نکات مهم در خرید شیر اهرمی

  اصولا بدنه‌ی شیرهای اهرمی از دو جنس برنج و سرب ساخته می‌شوند که جنس برنج تاثیر بسیاری بر قیمت شیر اهرمی ظرفشویی و قیمت شیر اهرمی توالت دارد. با توجه به اینکه شیرها همواره در معرض آب قرار دارند برای دوام بالا و عمر بیشتر، باید از برنج در ساخت آن‌ ها استفاده کرد.

  توجه به نوع پوشش یکی از مهم ترین اصول در هنگام خرید شیر اهرمی است. این روکش ازطریق آبکاری و با استفاده از فلزات و آلیاژهای مختلف ایجاد می شود. از جمله آنها می توان به نیکل، مس، برنج (روکش طلایی)، برنز، اپوکسی (رنگی) و استیل (کروم) اشاره کرد. بهترین جنس روکش در بازار استیل است که دلیل آن، مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی می ‌باشد؛ این ویژگی ‌ها باعث می‌شود که قیمت شیر اهرمی استیل در بازار بیشتر از سایر انواع باشد. از سایر فلزات نیز در موارد محدود و به صورت سفارشی می ‌توان برای ساخت شیرآلات اهرمی کرد.

  قیمت شیر اهرمی

  بهای زیاد فلزاتی چون برنج، نیکل و ... که در ساخت شیرآلات با کیفیت استفاده می‌ شوند، دلیل اصلی بالا بودن قیمت انواع شیرآلات است. از جمله مهم ترین نکاتی که در قیمت شیر آلات اهرمی اثرگذار است می ‌توان به کیفیت جنس و روکش، اندازه و میزان پیچیدگی شکل شیر و اعتبار برند تولید کننده‌ ی آن اشاره کرد. معمولا قیمت شیر اهرمی ظرفشویی گران تر از شیر توالت است؛ دلیل ارزان تر بودن قیمت شیر اهرمی توالت شکل ساده‌ تر و اندازه‌ ی به نسبت کوچک تر آن است. قیمت شیر ظرفشویی دیواری اهرمی نیز به دلیل اندازه بزرگتر و میزان بالای مصرف متریال، نسبت به شیرهای روی سینک بیشتر است.

  بالا
  پشتیبانی