تخت خواب دو طبقه

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  94,900,000 ریال 105,400,000ریال
  ذخیره شما 10,500,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  127,400,000 ریال 141,500,000ریال
  ذخیره شما 14,100,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  109,300,000 ریال 121,400,000ریال
  ذخیره شما 12,100,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  97,400,000 ریال 108,000,000ریال
  ذخیره شما 10,600,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود
  101,800,000 ریال 113,000,000ریال
  ذخیره شما 11,200,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  117,400,000 ریال 130,000,000ریال
  ذخیره شما 12,600,000 ریال (10% تخفیف), تخفیف به مدت محدود

  تخت خواب دو طبقه، نوستالژی کودکی و نوجوانی

  تخت دو طبقه یکی از جالب ‌ترین انواع تختخواب است که هر فردی در دوران کودکی آرزوی داشتن آن را دارد. علاوه بر این تخت دو طبقه کمجا در اتاق خواب کودکان و نوجوانان به حساب می ‌آید، که برای خانواده‌ هایی که در آپارتمان ‌های کوچک سکونت دارند، گزینه ‌ی بسیار ایده‌ آلی است. در این مطلب با ویژگی‌ها و انواع تخت دو طبقه ساده و مدرن آشنا می‌شویم.


  خرید تخت دو طبقه 

  در زمان خرید تخت خواب دو طبقه باید به نکاتی چون اندازه، جنس، میزان ایمنی و شکل و رنگ آن توجه کرد.

  1. اندازه تخت دو طبقه باید با توجه به قد فرزندان و در نظر گرفتن ابعاد اتاق خواب آن ‌ها تعیین شود. تنها نکته‌ ی مهم این است که دقت کنید محل قرار گرفتن نردبام امن و ایمن باشد.
  2. در ساخت مدل های مختلف تخت دو طبقه از جنس و متریال مختلفی مثل ام دی اف MDF، چوب و فلزات استفاده می‌ شود که توصیه می ‌کنیم با در نظر گرفتن دکوراسیون اتاق فرزندانتان و بودجه‌ ای که دارید، جنس مناسب تخت را انتخاب کنید.
  3. ارتفاع زیاد طبقه ‌ی بالایی تخت دو طبقه یکی از مواردی است که والدین را بسیار نگران و در مورد خرید آن، دو به شک می‌ کند؛ اما در صورت خرید تخت دو طبقه ای که در طراحی آن گارد و محافظ های استاندارد و مناسبی تعبیه شده است، جای نگرانی و دلهوره وجود ندارد.
  4. رنگ و طرح تخت خواب دو طبقه یکی از مواردی است که شاید بهتر باشد خود کودکان و نوجوانان در مورد آن تصمیم بگیرند؛ تنها کاری که والدین بهتر است انجام دهند این است که با در نظر گرفتن رنگ اتاق و وسایل، توصیه‌ های محدودی به آن ‌ها در انتخاب بهترین رنگ بکنند. معمولا تفاوت اصلی تخت خواب دو طبقه دخترانه و پسرانه، رنگ آن است، که توجه به این رنگ‌ها نیز توصیه می‌ شود.
  قیمت تخت دو طبقه
   
   
  مزایای استفاده از تخت خواب دو طبقه

  تخت خواب دو طبقه از سرویس خواب‌های بسیار جذاب برای کودکان به شمار می‌رود و از نوستالژی‌ها و آرزوهای هر نسل است. اما تخت خواب دو طبقه جدای از نوستالژی مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  صرفه‌جویی در فضا

  یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از تخت خواب دو طبقه صرفه‌جویی در فضای اتاق است. فضایی که می‌توانید از آن برای گذاشتن کشو، کمد، قفسه، میز تحریر و دیگر اقلام استفاده کنید و یا فضای بیشتری برای بازی کودکان تعبیه کنید. این موضوع برای اتاق‌های کوچکی که دو فرزند شما با همراه با هم از آن استفاده می‌کنند بسیار کاربردی است.

  هزینه کمتر

  خرید تخت خواب دو طبقه از خرید دو تخت تک نفره جدا معمولا هزینه کمتری دارد؛ این موضوع تخت دو طبقه تاشو را به گزینه‌ای اقتصادی برای خانواده‌های پرجمعیت تبدیل می‌کند. جدا از هزینه کمر برای تخت خواب، با خرید این تخت‌ها نیازی به خرید دو سرتختی جدا و دیگر اقلام مبلمانی مشابه نخواهد بود. خود این تخت‌ها معمولا کشوهایی با فضای زیاد دارند و فضای زیادی برای گذاشتن لباس و وسایل فراهم می‌کنند. برخی از مدل‌های تخت خواب دو طبقه نیز قابلیت جدا شدن از یکدیگر را دارند و بعد از بزرگ شدن فرزندانتان در صورت نیاز می‌توانید تخت‌ها را از یکدیگر جدا کنید و به عنوان دو تخت خواب یک نفره از آن‌ها استفاده کنید.

  درک مفهوم اشتراک توسط کودکان

  استفاده از یک اتاق توسط خواهرها و برادرها می‌تواند فرصت مناسبی برای رشد رابطه بین آن‌ها و درک مفهوم اشتراک و مهربانی باشد. این تخت‌ها کودکانتان را در فضایی قرار می‌دهند که با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند و خاطرات زیادی با یکدیگر بسازند.

  انعطاف‌پذیری در طراحی

  تخت خواب دو طبقه در مدل‌ها و طراحی‌های متنوع با متریال‌های متفاوت ساخته می‌شود. این فرصت برای شما فراهم است تا بهترین و جذاب‌ترین سرویس خواب را با سلیقه فرزندانتان انتخاب کنید. مدل‌های مختلف از جنس چوب کلاسیک تا ام‌دی‌اف و تخت‌های فلزی موجود هستند.

  می‌توانید مدلی انتخاب کنید یا حتی سفارش دهید که با دکوراسیون داخلی فعلی اتاق همخوانی داشته باشد. حتی بسیاری از مدل‌ها از ویژگی‌هایی مانند ارتفاع قابل تنظیم و جدا شدن نردبان یا تبدیل شدن تخت پایینی به مبل برخوردارند که می‌تواند برای اتاق فرزندانتان کاربردی باشد.

  جذابیت و سرگرم‌کنندگی برای کودکان

  کودکان معمولا علاقه زیادی به تخت دو طبقه دارند و برایشان جذاب است. این نوع تخت‌ها به دلیل فضایی که برای بازی فراهم می‌کنند بسیار بین کودکان محبوب است. معمولا کودکان ترجیح می‌دهند روی تخت خواب بالایی بخوابند زیرا شبیه فضایی برای قایم شدن و برای خود بودن فراهم می‌کند. به‌طور کل این تخت‌ها حس خلاقیت وتخیل را در ذهن کودکان بیدار می‌کنند.

  آموزش استقلال و مسئولیت‌پذیری

  تخت خواب دو طبقه می‌تواند حس استقلال و مسئولیت‌پذیری را نیز در کودکان پرورش دهد. این تخت فضایی شخصی در میان یک اتاق‌خواب اشتراکی بای آن‌ها فراهم می‌کند که به آن‌ها فرصتی برای داشتن اقلام شخصی و مسئول بودن در قبال آن‌ها می دهد.

  پیشنهاد می کنیم جهت خرید صندلی به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

   
  معایب تخت دو طبقه

  در کنار مزایای خرید و استفاده از تخت ‌های دو طبقه، این نوع تخت در برخی شرایط دو عیب اساسی نیز دارد:

  • اختلاف دمای دو طبقه : با توجه به اینکه هوای گرم سبک ‌تر از هوای سرد می ‌باشد، معمولا دمای نقاط مرتفع ‌تر اتاق، بیشتر از سطح آن است؛ از همین رو معمولا تنظیم دمای اتاق به گونه‌ای که برای هر دو طبقه مساعد باشد، کار سختی است. البته شدت این اختلاف دما برای اتاق‌ هایی که ارتفاع بیشتر از 3 متر دارند، کمتر است.
  • خطر سقوط از طبقه دوم : مشکل مهمی که ارتفاع زیاد طبقه دوم تخت دو طبقه ایجاد می ‌کند، احتمال سقوط افراد است که البته در صورت تعبیه گارد و محافظ استاندارد، می‌ توان این احتمال را بسیار پایین آورد.
  تخت دو طبقه فلزی

  انواع تخت دو طبقه دخترانه و پسرانه

  با توجه به کاربردهای متعدد و سلیقه ‌ی مختلف افراد استفاده کننده، شرکت ‌های تولید کننده تخت خواب دو طبقه، این نوع تخت را در شکل‌ های گوناگون و با استفاده از متریال مختلف می ‌سازند، که از جمله آن می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تختخواب دو طبقه کشویی : مدل تخت دو طبقه کشویی دخترانه و پسرانه، دارای کشوهایی در زیر تخت طبقه پایین یا در قسمت مجزای جانبی است
  • تختخواب دو طبقه چوبی : تخت دو طبقه چوبی لوکس بهترین آیتم برای دکوراسیون کلاسیک و مدل ساده و مینی‌مالیستی آن مناسب دکوراسیون مدرن است
  • تختخواب دو طبقه ام دی اف :انواع گوناگونی از تخت دوطبقه ام دی اف با قیمت مناسب و مدل‌های گوناگون در دسترس قرار دارند
  • تختخواب دو طبقه فلزی : از انواع متریال‌های ورق گالوانیزه و استیل در این نوع از تخت استفاده می‌شود. قیمت تخت دو طبقه فلزی شیک بستگی به نوع این متریال‌ها و ابعاد تخت دارد
  یک تخت خواب دو طبقه استاندارد چه ویژگی‌ هایی دارد؟

  انواع مدل تخت خواب دو طبقه پسرانه، دخترانه، کودک، نوجوان و بزرگسال چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند تا ما بتوانیم خریدی مطمئن را تجربه کنیم؟ به طور کلی تخت خواب‌های دو طبقه ایده‌آل عرضی بین 80 تا 120 و طولی در حدود 2 متر دارند. ارتفاع این تخت‌ها هم در حدود 180سانتی‌متر است تا علاوه بر استفاده مناسب از ارتفاع اتاق، فضای راحت و مناسبی را برای دراز کشیدن و برخاستن آسان از تخت طبقه پایین  فراهم شود؛ البته در مورد ابعاد تخت 2 طبقه معمولا محدودیتی وجود نداشته و بنا به درخواست خریداران امکان تولید در ابعاد سفارش نیز وجود دارد.

  از دیگر ویژگی‌های تخت دو طبقه استاندارد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • طول تخت نباید از قد شخص کمتر باشد. در واقع افراد باید بتوانند بدون وجود هیچ مشکلی از تخت خواب خود استفاده کنند
  • متریال مورد استفاده برای ساخت تخت خواب نباید هیچ بوی نامطبوعی داشته باشد. چرا که بوی نامطلوب رنگ یا چوب بسیار آزاردهنده است و می‌تواند بر کیفیت خواب شما تاثیر منفی داشته باشد
  • استحکام کافی
  • تحمل وزن زیاد
  • وجود فضای کافی برای استراحت افراد
  • نصب آسان
  • سهولت در جابه‌جایی
  • یک تخت خواب دوطبقه استاندارد فارغ از فلزی یا چوبی بودن، نباید لبه‌ های تیز داشته باشد. لبه‌های تیز موجود بر روی برخی از تخت خواب‌ها نشان از کیفیت پایین ساخت این تخت‌ها و در صورت عدم توجه به این ویژگی، می‌تواند به اشخاص، تشک و یا ملحفه‌ها آسیب وارد کند

  خرید تخت دو طبقه بر اساس سن و سال و جنسیت

  برای خرید تختخواب دوطبقه باید محدوده سنی افراد را در نظر بگیرید. بر این اساس معیارهای خرید تخت دو طبقه کودک با خرید تخت دو طبقه نوجوان و خرید تخت خواب دو طبقه بزرگسالان از نظر ابعاد و استحکام تفاوت دارند. همچنین جنسیت فرزندان نیز در خرید تختخواب دوطبقه یک عامل تعیین‌کننده است. برای مثال برای خرید تخت خواب دو طبقه دخترانه شیک باید به رنگ چوب یا فلز به‌کار رفته در آن دقت کنید. در همین راستا توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم.


  اندازه های استاندارد تخت دو طبقه
  مناسب برای ابعاد تخت دو طبقه (سانتی متر)
  کودک 140 × 70
  کودک و نوجوان 180 × 80
  تک نفره بزرگسال 200 × 100
  تک نفره عریض 200 × 120
  روش خرید تخت خواب‌ های دو طبقه

  از دیگر نکاتی که باید در زمینه خرید تخت خواب دو طبقه به آن توجه داشته باشید، نوع تشک است. به طور کلی سه نوع تشک یعنی فنری، طبی اسفنجی و طبی فنر برای تشک تخت خواب دو طبقه پیش روی شما قرار دارد.

  در ادامه ویژگی‌های این سه تشک را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • تشک‌های فنری: از این مدل تشک عمدتا برای افراد با سن پایین و وزن کم استفاده می‌کنند
  • تشک طبی و فنری: این تشک برای تمامی افراد در سنین مختلف و همه سنین مناسب است
  • تشک طبی: این تشک‌ها تماما از اسفنج و فوم ساخته شده و برای سلامتی کمر و ستون فقرات مناسب‌ترند.

   

  قیمت تخت دو طبقه چوبی

  قیمت تختخواب دو طبقه

  از اصلی‌ترین عوامل در زمان خرید و انتخاب تخت دو طبقه پسرانه و دخترانه قیمت این محصولات است. همانطور که پیش ‌تر گفته شده، تخت خواب دو طبقه در اندازه و جنس‌های مختلفی تولید می ‌شود که از نظر اندازه، قیمت تخت دو طبقه بزرگسال بیشتر از نوجوان است. قیمت تخت خواب دو طبقه نوجوان نیز بسته به جنس و کیفیت متریال به کار رفته در آن و طراحی و شکل آن متغیر است. در گذشته قیمت تخت دو طبقه فلزی به صورت قابل ملاحظه‌ ای ارزان‌ تر از سایر انواع بود، اما با بالا رفتن قیمت فلزات و آهن، این تفاوت کمتر شده است. برخی از امکاناتی که در مدل‌ های خاص این نوع تخت نیز تعبیه می ‌شود، باعث گران ‌تر شدن آن می ‌شود. به عنوان نمونه قیمت تخت دو طبقه سرسره دار بیشتر از یک تخت خواب دو طبقه ساده است. برای دیدن محصولات بیشتر از تخت خواب سه طبقه از فروشگاه ایران دکور دیدن فرمایید.

  در ادامه برخی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت تخت خواب دو طبقه را توضیح خواهیم داد:

  • یکی از کلیدی‌ترین فاکتورهای موثر بر قیمت تخت خواب‌های دوطبقه، یک یا سرویس خواب دو طبقه است. برای نمونه اگر می‌خواهید سرویس تخت خواب دوطبقه چوبی را خریداری کنید، باید مبلغ بیشتری بپردازید
  • نوع چوب مورد استفاده و مرغوبیت و ماندگاری آن
  • استفاده از پارچه، آینه یا فلز در ساخت تختخواب‌ها تاثیر مستقیمی بر روی قیمت آن‌ها دارد
  • جنس کف تخت و همچنین نوع کلاف‌بندی بر قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد
  • رنگ تخت و رزین مورد استفاده
  • طراحی، مدل و نقشه تخت خواب

  خرید انواع مدل‌ تخت دو طبقه از ایران دکور

  فروشگاه اینترنتی ایران دکور یکی از فعال‌ترین مراکز عرضه انواع مبلمان و تختخواب در ایران است. برای مشاهده انواع مدل‌های تختخواب یک نفره و مدل تخت خواب دو طبقه جدید و آگاهی از قیمت تخت دو طبقه ارزان و ساده و نیز گزینه‌های لوکس می‌توانید از طریق منوهای سایت از این محصولات دیدن کنید.

   
  سوالات متداول

  در ادامه برخی از پرسش های متداول در مورد خرید تخت خواب دو طبقه را پاسخ خواهیم داد:

   
  1. آیا استفاده از تختخواب دوطبقه دارای محدودیت سنی است؟

  خیر. انواع مدل‌های تخت دوطبقه برای کودکان، نوجوانان و نیز بزرگسالان تولید می‌شوند. کاربرد اصلی این نوع تخت در مکان هایی است که محدودیت فضا وجود دارد؛ مثل خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های کوچک.


  2. قیمت تختخواب دو طبقه به چه مواردی بستگی دارد؟

  از فاکتورهای موثر بر قیمت این نوع تختخواب می‌توان به ابعاد، متریال و ویژگی‌های اضافی مانند کشوها اشاره کرد.


  3. انواع تختخواب دوطبقه از نظر جنس کدام‌اند؟

  از جمله انواع تختخواب دوطبقه از نظر جنس می‌توان به تخت دوطبقه چوبی، فلزی و ام دی اف اشاره کرد.


  4. آیا تختخواب دوطبقه در دکوراسیون مدرن کاربرد دارد؟

  بله. بسیاری از مدل‌های این نوع تخت با طراحی‌های جدید مناسب دکوراسیون مدرن هستند.

  بالا
  پشتیبانی