صندلی آزمایشگاهی

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

  خرید صندلی آزمایشگاهی

  همان‌طور که برای استراحت و وقت گذراندن در خانه از مبل و صندلی استفاده می‌شود، در آزمایشگاه نیز به یک صندلی مناسب برای انجام امور آزمایشگاهی نیاز داریم. پزشکان و سایر افرادی که در مطب و آزمایشگاه‌ها کار می‌کنند، برای انجام کارهای خود در این مراکز نیازمند صندلی‌های مخصوص هستند. صندلی مطب یا آزمایشگاه انواع مختلفی دارند که به غیر از داخل آزمایشگاه در مکان‌های دیگری مانند دندانپزشکی‌ها و کلینیک‌های درمانی نیز استفاده می‌شوند. بسیاری از افراد ممکن است به این صندلی‌ها نیاز داشته باشند و بخواهند نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنند. برای خرید چنین صندلی‌هایی باید با ویژگی‌ها، انواع و عوامل موثر بر قیمت صندلی آزمایشگاهی آشنا باشید.

  خرید صندلی آزمایشگاهی

  ویژگی‌های صندلی آزمایشگاهی استاندارد

  صندلی آزمایشگاهی درست مانند سایر صندلی‌ها برای نشستن استفاده می‌شوند؛ اما ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند. این نوع صندلی‌ها که با نام صندلی تابوره نیز شناخته می‌شوند، ابتدا توسط مهندسان نقشه‌کشی استفاده شدند. به مرور زمان پزشکان و آزمایشگاه‌های پزشکی نیز شروع به استفاده از این نوع صندلی‌ها کردند. باید بدانید که صندلی‌های آزمایشگاهی معمولا به دو دسته کلی چرخ‌دار و بدون چرخ تقسیم می‌شوند. در حالت عادی این صندلی‌ها بدون دسته و پشتی هستند، اما در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان برای فروش بالاتر انواع متعددی را با دسته و پشتی تولید و عرضه می‌کنند.

  تفاوت اصلی صندلی‌های آزمایشگاهی با صندلی‌های معمولی در این است که صندلی آزمایشگاهی قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. از همین رو هر فردی با هر میزان قدی می‌تواند روی این صندلی نشسته و با توجه میزان قد خود ارتفاع صندلی را تنظیم کند. باید بدانید که این نوع صندلی قابلیت چرخشی دارد؛ به این معنی که برای چرخیدن به جهت‌های مختلف نیاز به بلند شدن و چرخیدن نیست. در واقع قسمت نشیمن صندلی حالت چرخشی داشته و شما می‌توانید در حالت نشسته بچرخید. شما قبل از خرید صندلی آزمایشگاهی حتما باید تمام ویژگی‌های این نوع صندلی را بشناسید تا بتوانید یک خرید موفق داشته باشید. به طور کلی سه ویژگی بسیار مهم یک صندلی آزمایشگاهی استاندارد را باید قبل از خرید آن در نظر بگیرید.

  سه ویژگی مهم صندلی آزمایشگاهی استاندارد شامل موارد زیر می‌شوند:

  • ارتفاع استاندارد
  • پایه صندلی
  • جنس نشیمن صندلی

   

  اندازه ارتفاع صندلی آزمایشگاهی

  در هنگام خرید صندلی آزمایشگاهی حتما باید به استاندارد بودن ارتفاع صندلی مورد نظر توجه داشته باشید. باید بدانید که هنگام نشستن روی صندلی آزمایشگاهی و انجام کار بدن نباید بیش از حد خم شود. البته به خاطر داشته باشید که شما باید ارتفاع صندلی آزمایشگاهی را با توجه به ارتفاع میز کار خود ارزیابی کنید.

  تشخیص مناسب بودن ارتفاع صندلی آزمایشگاهی کم دشوار است؛ اما با یک آزمایش ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. ابتدا روی صندلی بنشیند و دست خود را روی میز قرار دهید. در این حالت، قرار گرفتن آرنج و ساعد بدون خم شدن روی میز، نشان‌دهنده استاندارد بودن صندلی آزمایشگاهی است. اما اگر به خم شدن یا دراز کردن دست نیاز باشد، صندلی استاندارد نیست.

  خرید صندلی مطب

  انتخاب نوع پایه صند‌لی آزما‌یشگاهی با توجه به کاربری

  زمانی که به یک مرکز خرید صندلی آزمایشگاهی مراجعه می‌کنید، در آن‌جا انواع صندلی با پایه ثابت و چرخ‌دار خواهید دید. از همین رو ممکن است انتخاب و خرید صندلی چرخ‌دار آزمایشگاهی یا بدون چرخ برای شما سخت شود. بنابراین شما باید با توجه به نوع نیاز و کاربری مد نظر خود نوع پایه صندلی را مشخص کنید. توجه داشته باشید که صندلی آزمایشگاهی پایه ثابت، تنها در قسمت نشیمن قابلیت چرخش دارد. در واقع شما برای تغییر دادن مکان خود باید از روی صندلی بلند شده و آن را جابه‌جا کنید. در مقابل، صندلی آزمایشگاهی چرخ‌دار نه‌تنها در قسمت نشیمن قابلیت چرخش دارد، بلکه دارای قابلیت جابه‌جایی بدون بلند شدن است.


  جنس نشیمن؛ از مهم‌ترین ویژگی‌های یک صندلی آزمایشگاهی استاندارد

  نشیمن صندلی آزمایشگاهی در رفع خستگی و سلامت شما نقش بسیار مهم را ایفا می‌کند. باید بدانید که یک صندلی آزمایشگاهی استاندارد باید نشیمن نرم و راحت داشته باشد. چرا که در صورت نرم و راحت نبودن نشیمن صندلی، ناحیه لگن و کمر شما دچار آسیب خواهد شد.

  به طور کلی بهتر است که نشیمن صندلی آزمایشگاهی از جنس ابر و فوم سرد و مرغوب باشد تا در اثر نشستن زیاد از هم باز نشود. در هنگام خرید صندلی آزمایشگاهی به خاطر داشته باشید که نشیمن‌های دارای پوشش پارچه‌ای باعث تعریق زیاد شده و ماندگاری نشیمن را کاهش می‌دهد. بنابراین بهتر است صندلی‌های بدون پوشش پارچه‌ای بخرید.


  خرید انواع صند‌لی آز‌مایشگاهی

  در هنگام خرید اینترنتی صندلی آزمایشگاهی یا خرید حضوری این محصول باید توجه داشته باشید که این صندلی‌ها انواع مختلفی دارند. بنابراین در هنگام خرید صندلی آزمایشگاهی حتما باید نوع کاربری مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

  انواع صندلی‌های آزمایشگاهی و نوع کاربری هر کدام در جدول زیر آمده است:


  نوع صندلی آزمایشگاهی کاربردها
  صندلی آزمایشگاهی ساده قابل استفاده در فضای آزمایشگاه‌، مطب، کلینیک و سالن آرایش
  صندلی آزمایشگاهی زیمنسی یک صندلی آزمایشگاهی شیک و مدرن برای مطب و کلینیک های لوکس
  صندلی نمونه گیری قابل استفاده در آزمایشگاه جهت گرفتن نمونه خون

  عوامل موثر بر قیمت خرید صند‌لی آز‌مایشگاهی

  قیمت صندلی آزمایشگاهی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها نوع و جنس مواد سازنده صندلی است. هر چه مواد اولیه مرغوب‌تری برای ساخت صندلی به کار رفته باشد قیمت صندلی چرخ دار آزمایشگاهی و بدون چرخ آن بیشتر خواهد بود. باید بدانید که صندلی‌های آزمایشگاهی چرخ‌دار و بدون چرخ نیز قیمت‌های متفاوتی دارند. از سوی دیگر تجهیزات اضافی مانند دسته و پشتی می‌توانند باعث افزایش قیمت خرید صندلی آزمایشگاهی شوند.

  خرید صندلی آزمایشگاهی

  ایران دکور؛ مرجع برتر خرید بهترین انواع صندلی آزمایشگاهی

  برای خرید صندلی آزمایشگاهی حتما باید کیفیت محصول و استاندارد بودن آن را بررسی کنید. همچنین مهم است که نوع کاربری مور نیاز خود را در نظر بگیرید؛ چرا که صندلی آزمایشگاهی انواع مختلفی دارد. ایران دکور یکی از برترین مراجع عرضه‌کننده آیتم‌های مبلمان خانگی و اداری به شمار می‌رود. شما می‌توانید در این صفحه از وب‌سایت ایران دکور بهترین صندلی‌های آزمایشگاهی و سایر آیتم‌های مبلمان اداری را بررسی کرده و آیتم مورد نظر خود را خریداری کنید.


  سوالات متداول

  برخی از پرسش‌های متداول برای خرید صندلی آزمایشگاهی به قرار زیر است:


  صندلی آزمایشگاهی چه کاربردهایی دارد؟

  قیمت صندلی آزمایشگاهی به عواملی مثل جنس اسکلت، شکل نشیمن و پشتی، امکانات اضافی تعبیه شده مثل جای پا دسته قابل تنظیم، شرکت و گارانتی تولیدکننده و ... بستگی دارد.


  برای خرید صندلی آزمایشگاهی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  در خرید صندلی آزمایشگاهی باید به نوع و محل استفاده، فاکتورهای اندازه کاربر و همچنین مسائل زیبایی محیطی مثل رنگ بندی و جنس پارچه صندلی توجه کرد.


  بورس خرید صندلی آزمایشگاهی و مطب کجاست؟

  صندلی آزمایشگاهی وسیله ای نیست که بتوان تنوع بالایی از آن را در بورس وسایل و مبلمان اداری مثل حسن آباد، دلاوران و یافت آباد تهران و سایر شهرها از نزدیک بازدید و خرید کرد اما فروشگاه اینترنتی ایران دکور به صورت تخصصی تنوع بالایی از مدل های صندلی آزمایشگاهی را برای خریداری مستقیم از تولید کننده و کارخانه فراهم کرده است.


  انواع صندلی آزمایشگاهی کدام است؟

  صندلی آزماشگاهی مدل‌های مختلفی چون صندلی آزمایشگاهی چرخدار، صندلی آزمایشگاهی گردان، صندلی آزمایشگاهی پایه ثابت و صندلی مطب را شامل می شود.

  بالا
  پشتیبانی