وسایل و تزئینات اتاق کودک و نوزاد در شرکت‌ها و کارگاه‌های حرفه‌ای معمولا با چنان زیبایی و ظرافتی طراحی و اجرا می‌شوند که قلب هر بیننده‌ای را از هیجان ذوب می‌کنند و او را به تحسین وا‌می‌دارند. همان‌طور که می‌دانید، اکثر خانواده‌های ایرانی قبل از به‌دنیاآمدن نوزاد برای او اصطلاحاً سیسمونی تهیه می‌کنند و اتاقش را برای خوشامدگویی به این دنیا، به بهترین شکل ممکن آماده می‌کنند. این سیسمونی شامل وسایل اتاق کودک و تزئینات آن به همراه لباس و وسایل شخصی او خواهد بود.

این وسایل به طور معمول شامل تختخواب، کمد لباس، فرش، لوستر، پرده، کتابخانه، اسباب‌ بازی و ... است. همچنین بعضی از والدین ترجیح می‌دهند برای کودک خود میز تحریر نیز تهیه کنند که به مواردی که نام بردیم اضافه خواهد شد.


وسایل اتاق نوزاد و کودک

وسایل اتاق نوزاد شامل گهواره یا تختخواب کوچک دارای گارد و محافظ، کمد لباس، دراور، سبد لوازم بهداشتی، سطل زباله، تخت یا تشک تعویض پوشک، اسباب‌بازی و...

اتاق کودکان بزرگ‌تر طبیعتاً باید شامل وسایل بیشتر و متفاوتی نسبت به نوزادها باشد. برای مثال شامل میزتحریر، اسباب‌بازی‌های متنوع‌تر، تخت کودک بزرگ‌تر و غیره.


قیمت وسایل اتاق کودک و نوزاد

قیمت وسایل اتاق نوزاد کاملاً به کارایی، جنس و کیفیت محصول، همچنین به کشور سازنده آن بستگی دارد. به همین دلیل شما برای خرید وسایل اتاق کودک یا تزئینات اتاق کودک ممکن است با رنج متفاوتی از قیمت‌ها در بازار روبرو شوید.

همچنین خرید این وسایل به‌صورت مستقیم از تولیدکننده، معمولاً مقرون‌به‌صرفه‌تر از زمانی خواهد بود که شما آن را با واسطه خریداری کنید.


خرید اینترنتی وسایل اتاق کودک و نوزاد

به این دلیل که وسایل اتاق نوزاد و کودک شامل یک‌سری وسایل ریز هست، معمولا تهیه آن از مغازه‌ها کمی گیج کننده و زمان‌بر خواهد بود. می‌توانید در صورت دسترسی نداشتن به مراکز مخصوص سیسمونی، آن‌ها را به‌سادگی از سایت فروشگاهی اینترنتی ایران دکور سفارش دهید. مزیت خرید اینترنتی به غیر از راحتی در خرید، این است که امکان ست‌کردن و خرید همه وسایل به صورت یک‌جا و همزمان وجود دارد.


وسایل اتاق کودک دختر

معمولاً والدین وسایل اتاق‌خواب دختر را ترکیبی از سفید و صورتی یا سفید و یاسی و رنگ‌هایی مشابه این موارد انتخاب می‌کنند. همچنین مدل‌هایی که برای سرویس خواب و وسایل دیگر اتاق کودک دختر انتخاب می‌شوند، سبک کاملاً دخترانه و متفاوتی نسبت به وسایل اتاق کودک پسر دارند. برای مثال امروزه اکثراً از مدل‌های ساده‌تر یا کلاسیک پرنسسی، همچنین با طرح گل، عروسکی یا شخصیت‌های کارتونی دیزنی برای کودکان دختر انتخاب می‌شود. به از غیر تفاوت رنگ‌ها و مدل، وسایل اضافه‌ای مثل میز آرایش و ... برای اتاق دختر تهیه می‌شوند که معمولا برای پسرها کاربرد ندارند.


وسایل اتاق کودک پسر

برای اتاق پسرها همان‌طور که می‌توانید تصور کنید معمولاً والدین از رنگ آبی یا زرد و ... استفاده می‌کنند. همچنین در ترکیب رنگ سرویس خواب نوزاد از رنگ‌های سفید و آبی، سفید و طوسی یا سفید و زرد برای کودکان پسر استقبال بیشتری می‌شود.

سرویس خواب کودک پسر به جز سرویس‌های ساده ممکن است با طرح‌هایی شبیه ماشین، کشتی و ... خریداری شود و طرفداران زیادی را به خود جلب کند.


تزئینات اتاق کودک و نوزاد

تزئینات اتاق کودک به جز اسباب‌بازی و عروسک‌ها، شامل قاب عکس‌های فانتزی، لوستر، چراغ‌ خواب کودک، استیکرهای دیواری و ... خواهد بود. این تزئینات نیز در اتاق کودک دختر و پسر معمولاً متفاوت هستند.


ویژگی‌های وسایل و لوازم اتاق کودک

وسایل اتاق کودک باید به شکلی تهیه شوند که نه‌تنها زیبا باشند و حس خوبی به کودک دهند، بلکه جنس مناسبی داشته باشند. به این معنی که به‌سرعت خراب نشوند و برای کودک خطری ایجاد نکنند.

برای مثال تختخواب اتاق نوزاد و کودکان کوچک باید به شکلی باشد که در کناره‌های آن محافظ داشته باشد. این محافظ که دورتادور تخت کودک را می‌پوشاند از خارج شدن کودک از تخت یا زمین افتادن او در خواب جلوگیری می‌کند.


انتخاب بهترین وسایل

امیدواریم با توجه به نکاتی که گفته شد و به‌کارگیری سلیقه خود، برای خرید وسایل اتاق کودک دلبند خود مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. توجه کنید که اگر کودک شما در سنی باشد که بتواند عقیده خود را بازگو کند، بهتر است برای خرید وسایل اتاق کودک ، نظر او را در اولویت قرار دهید.

Showing availability at Check

item(s) removed from Cart

بالا
پشتیبانی