فرش دستباف

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

  این کالا در حال حاضر موجود نیست!

  قالی و فرش دستباف

  به هر فرشی که توسط عوامل انسانی بافته و تولید شود، فرش وینتیج دستبافت اتلاق می‌شود. فرش دستباف به عنوان یکی از مهم‌ترین صنایع دستی کشورمان ایران به حساب می‌آید و با حفظ احترام برای تمامی هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی، می‌توان گفت که عمده سهم صنایع دستی کشور را صنعت قالی و فرش دستباف تشکیل می‌دهد. فرش‌ دستباف ایرانی، در سراسر جهان شناخته شده و مشهور است؛ به گونه‌ای که مردم خیلی از کشورها، ایران را با فرش دستبافش می‌شناسند. فرش دستباف وینتیج با تراکم بالایی بافته شده و به همین خاطر دوام و طول عمر بیشتری نسبت به فرش‌ ماشینی دارد.

  طرح فرش دستباف

  فرش دستباف وینتیج از نظر طرح و نقش، جنس و اندازه دارای دسته‌بندی‌های گوناگونی است که در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین انواع آن خواهیم پرداخت:

  انواع فرش دستباف از نظر جنس چگونه می باشد؟

  فرش دستباف تمام ابریشمی: فرشی كه پرز و چله‌ی آن تماما از ابريشم بافته شده باشد.

  فرش دستباف گل ابریشم: فرشی که در بافت نقش‌ها، حاشیه‌ها و چله‌ی آن از ابریشم استفاده می‌شود.

  فرش دستباف پشمی: فرش‌هایی که تار و پود‌شان از جنس پنبه و پرز‌شان از جنس پشم است.

  انواع فرش دستباف از نظر اندازه

  فرش های دست باف با توجه به محل استفاده در اندازه‌های گوناگونی بافته می‌شوند که از جمله متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  قالی دستباف : به فرش دستبافی که در مساحت‌های بزرگ مانند 6متری (۳×۲)، 9متری (3.5×2.5)، 12متری (۴×۳) و 24متری (۴×۶) باشد، گفته می شود.

  قالیچه دستباف : به فرشهایی با مساحت کمتر از ۴ متر مربع قالیچه گفته می‌شود. ابعاد استاندارد برای قالیچه ها۲۰/۲×۴۰/۱ و ۵/۲×۵/۱ متر است.

  فرش کناره دستباف : فرشی است که برای استفاده در قسمت راهرو و راه پله‌ها عرضه می شود که عرضی بین 0.5-1.7 متر داشته و طول آنها بسته به نیازهای مختلف، متغیر است.

  پادری دستباف : به قالیچه‌های کوچکتری که به اندازه عرض درب‌ها بافته می شود پادری گفته می‌شود.

  انواع فرش دستباف از نظر نقش و طرح چگونه است ؟

  فرش شهری : فرش دستبافی است که در کارگاه‌های شهری بافته می‌شود. فرش شهری‌ باف توسط بافنده‌های شهرنشین و به صورت حرفه‌ای و ظریف است. از جمله نکات مهم در مورد فرش شهری به رج‌ شمار بالا و نقشه و طرح ویژه‌ ی آن می‌توان اشاره کرد.

  فرش روستایی : فرشی است که توسط اهالی روستا و به صورت ساده و ابتدایی بافته می‌شود. معمولا فرش روستایی بدون نقشه و به صورت ذهنی بافته می‌شود؛ به همین دلیل در نقشه برخی از فرش‌های دستباف روستایی ایرادهایی مشاهده می‌شود؛ که البته این اشتباهات به‌گونه‌ای باعث واقعی و زیباتر شدن فرش می‌شود.

  فرش عشایری : فرش دستباف ایل نشینان و عشایر هم مثل فرش روستایی، ساده، ابتدایی و با نقوش برخاسته از محیط و زندگی ایل نشینی بافته می‌شود. فرش ایلی معمولا با اندازه‌های کوچک و به صورت زمخت و درشت‌باف عرضه می‌شود. پیچیدگی کناره‌های فرش ایلی یکی از خصوصیات بارز آن است که اغلب در فاصله‌های معین منگوله‌های کوتاه از جنس پشم به کناره‌ی فرش وصل می‌شود.

  قیمت فرش دستباف

  همانطور که گفته شد فرش دستباف یک نوع از صنایع دستی است و حتما می‌دانید قیمت فرش دستباف(قیمت فرش وینتیج دستبافت) به خاطر زمان بالای بافت و زحمت فراوان تولید، خیلی بالاتر از فرش وینتج و ماشینی است. البته دلیل مهم دیگر گران بودن فرش دستبافت، استفاده از مواد اولیه مرغوب و دوام بالای اینگونه فرش‌هاست. اگر به دنبال خرید فرش دستباف ارزان قیمت هستید، بهتر است فرش‌های با طرح و نقشه‌ی ساده‌تر و ابعاد کوچکتر را انتخاب کنید. وبسایت ایران دکور با حذف واسطه‌های فروشگاهی با حاشیه سود‌های بالا، اقدام به ارایه و فروش فرش دستباف ایرانی با کیفیت بالا، به صورت مستقیم از تولید کننده‌های فرش دستبافت نموده است.

   
  بالا
  پشتیبانی