قیمت و خرید لوازم نور و روشنایی

امروزه نورپردازی مناسب، جزئی از مهمترین بخش های دکوراسیون است. محصولات روشنایی دارای تنوع بسیار زیادی هستند و برای انواع محیط ها و دکوراسیون ها طراحی و ساخته می شوند. پیش از بحث از انواع نور و روشنایی باید بدانید که روشن بودن بیش از حد فضا، کیفیت روشنایی و نیز میزان راحتی در آن فضا را کاهش می دهد. برای داشتن یک محیط آرامش بخش همراه با زیبایی و کیفیت، می بایست از تجهیزات نور و روشنایی معقول و معتدل استفاده و کم مصرف استفاده کرد تا انرژی به هدر نرود. در ادامه با انواع وسایل و تجهیزات روشنایی آشنا می شوید.


انواع لوازم روشنایی منزل

برای روشنایی منازل بسته به فضا و کاربری مورد نظر، می توانید از انواع لوازم نور و روشنایی استفاده کنید. به عنوان نمونه نورپردازی غذاخوری به وسیلۀ چراغ های سقفی و یا چراغ آویز صورت می گیرد، چرا که میز نهار خوری باید درست زیر این چراغ ها قرار بگیرد تا از ایجاد سایه جلوگیری شود و نور به صورت مناسب در میز تابیده شود. در ادامه با انواع روشنایی منزل بسته به فضا آشنا می شوید.

چراغ آویز و لوستر

چراغ سقفی و آویز و نیز لوسترها از مهمترین منابع نوری مورد استفاده در انواع فضاهاست. لوستر سقفی چراغ بزرگی است که علاوه بر روشنایی جنبه تزئینی نیز داشته و دارای حباب های متعدد لامپ است. چراغ آویز نیز نسبت به لوسترها، دارای فاصلۀ بیشتری از سقف بوده و در دکوراسیون های مدرن کاربرد بیشتری پیدا کرده است.


چراغ های دیوارکوب و بالا آینه

این نوع از چراغ ها برای سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. چراغ های دیوارکوب یا بالا آینه، بالای آینه نصب می شود. این نوع از چراغ ها می توانند در فضاهای متنوعی از جمله اتاق های خواب و حتی سالن پذیرایی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.


نورپردازی نواری

یکی از انواع نورپردازی، نورپردازی خطی است؛ که می‌توان با نصب یک جعبه برق و سیم کشی در آن، به روش نورپردازی خطی فضاهای متعدد را روشن کرد.


روشنایی دیواری

از این نوع روشنایی می توان برای اتاق خواب و نشیمن استفاده کرد. اتاق خواب، به دلیل شخصی بودن فضای آن، می تواند کاملا به صورت شخصی و غیر معمول، بسته به سلیقۀ شما نورپردازی شود. به عنوان نمونه می توان از منبع رشته ای نور در بالای تخت خواب استفاده کرد. برای دیگر قسمت ها نیز می توان از آباژور بهره برد.


چراغ های سنسور دار

نور و روشنایی راهروها و راه پله ها، به دلیل استفاده زیاد از آنها بسیار مهم است. برای روشنایی آنها می توان از چراغ های سنسوردار و یا انواعی از سنسور استفاده کرد. استفاده از این نوع روشنایی در کنار دیگر لامپ ها، هم به زیبایی فضا افزوده و هم مصرف انرژی را کاهش می دهد.


روشنایی سقفی یا چراغ های دکوراتیو

این چراغ ها به اشکال هندسی مختلف از جمله؛ مستطیل شکل، مربع و یا دایره ای طراحی شده و ضمن تامین نور به زیبایی فضا می افزاید. این چراغ ها به شکل آویز و یا دیوارکوب بوده و دارای انواع لامپ های مهتابی و یا آفتابی هستند.


لامپ ها

برای روشنایی و نیز دکوراسیون فضا از انواع لامپ ها استفاده می شود. در انتخاب لامپ مناسب میبایست به مواردی چون، میزان نوردهی، توان مصرفی، رنگ نور و ضریب بهره وری آن توجه کرد. برخی از انواع لامپ ها عبارتند از؛ لامپ هالوژن، رشته ای، فلورسنت، مهتابی و ال ای دی که هر کدام برای بخش های مختلفی از فضاها مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید لوازم روشنایی

برای خرید لوازم روشنایی باید به شرکت های معتبر مراجعه کنید. امروزه وسایل و تجهیزات روشنایی طیف بسیار گسترده ای را تشکیل داده و رقابت در تولید و فروش تجهیزات روشنایی بسیار بالاست. همین رقابت سبب شده تا قیمت این محصولات بسیار مهم شود. از عوامل موثر در قیمت خرید لوازم روشنایی می‌توان به کیفیت و گارانتی ارایه شده و میزان نوردهی اشاره کرد.

 
Showing availability at Check

item(s) removed from Cart

بالا
پشتیبانی