موکت

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

  موکت ، مناسب ترین جایگزین برای فرش

  ایرانیان از دیرباز برای کف اتاق‌های خانه از فرش استفاده می کردند، اما امروزه با وجود دکوراسیون های مدرن استفاده از فرش کمتر شده است. سوال اینجاست که در مواردی که نیاز به پوشاندن کف خانه احساس می شود ولی فضای خانه اجازه پهن کردن فرش را نمی دهد، چه چیزی می تواند از موکت مناسبتر باشد؟

  شما ترجیح می‌دهید روی سطح سرد و سخت سرامیک بایستید و راه بروید، یا روی یک موکت نرم و لطیف؟ کودکان نیز کف خانه چهاردست و پا راه می روند و اسباب بازیهایشان را روی زمین می ریزند و بازی می کنند. در چنین شرایطی بهتر نیست کف خانه را با موکتی نرم و زیبا بپوشانیم تا هم آسیب نبینند و هم از بازی لذت ببرند؟


  خرید موکت

  موکت کفپوشی است که هرگز از مُد نمی افتد و در تمام طول مدت عمر خود، تغییرات بسیاری در ضمن حفظ کارکرد ساده و اولیه اش کرده. قیمت مناسب نسبت به دیگر کفپوش ها، ابعاد متنوع، سهولت برش، ترکیب و نصب خیلی سریع و بسیار آسان این کفپوش، باعث شده تا موکت برای پوشش هر فضایی و با هر فرم و ابعادی بسیار مناسب باشد.

  در هنگام خرید موکت باید به نکات بسیار ضروری توجه داشته باشید. در ابتدا باید بدانید موکت را برای چه فضایی می خواهید. اگر قصد خرید موکت برای راهرو یا یک فضای پر رفت و آمد را دارید، باید جنس و مدلی خریداری کنید که مقاوم باشد و به راحتی نیز آلوده نشود.

  اگر فرزند کوچک دارید نباید سراغ موکت های پرز بلند بروید، چون این نوع موکت ها می توانند غذای ریخته شده و مواد دیگر را در خود نگه دارند و بعدا کودکتان می تواند ناخواسته آنها را بردارد و در دهان بگذارد.

  انتخاب رنگ موکت نیز از موارد ضروری در انتخاب موکت است. برای فضاهای بزرگ بسته به سلیقه می توانید هر رنگی انتخاب کنید، اما اگر فضای کوچکی دارید رنگ های روشن مناسبترند، چون فضا را بزرگتر نشان می دهند.


  انواع موکت

  موکت ها بر این مبنا که در چه فضا و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرند، دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم.

  موکت طرح دار

  موکت های طرح دار دارای نقش ها و رنگهای مختلفند و برای بخش های مختلفی از فضای منزل مورد استفاده قرار می گیرند. این موکت ها برای فضای بزرگ بسیار مناسبند، اما در فضاهای کوچک استفاده از موکت های ساده و یکرنگ انتخاب بهتری است.

  موکت شگی یا پرز بلند

  موکت های پرز بلند برای افرادی مناسبند که نرم و راحت بودن کفپوش برایشان اولویت دارد. از مزایای دیگر این موکت گرم نگه داشتن کف است، که به همین دلیل برای مناطق سردسیر مناسب ترند. برخی از این نوع مدل ها تا حدی پرزهای بلند دارند که ممکن است با فرش اشتباه گرفته شوند.

  موکت پرز کوتاه

  این موکت ها برای ضخامت و مقاومت بالایشان برای فرش کردن کف شرکت ها و ادارات بهترین گزینه اند. از دیگر مزایای این نوع از موکت، سهولت امکان تمیز کردن آن است.

  موکت کبریتی

  این نوع موکت از ارزانترین موکت هاست و در میان سبک های مختلف موکت، قدیمی تر است. اگر نمی خواهید برای فرش کردن کف فضای مورد نظرتان هزینه زیادی کنید، موکت کبریتی می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

  موکت چمن مصنوعی

  چنانچه از نام آن پیداست این نوع موکت شبیه به چمن بوده و دارای رنگ سبز چمنی نیز هست. اگر بچه ای دارید که عاشق فوتبال است حتما از این موکت برای نوع کفپوش اتاقش بهره ببرید. از این نوع موکت برای کفپوش سالنهای ورزشی و یا تراس های سقف دار نیز استفاده می شود.

  قیمت موکت

  موکت از ارزان ترین کفپوش های رایج است، که نصب آن نیز از جمله ارزانترین و آسان ترین کفپوش هاست. قیمت موکت بسته به نوع و برند تولید کننده آن متفاوت است. در هنگام خرید موکت ابتدا از اعتبار برند و فروشنده اطمینان حاصل کنید، چرا که برخی فروشنده ها یا برندها ممکن است در ازای دریافت قیمت مدل اصلی، کالای تقلبی عرضه کنند. در ضمن امکان تقلب با نام برندهای اصلی خیلی بیشتر است. همیشه به یاد داشته باشید خریدتان را از فروشندگان معتبر انجام دهید و فریب ارزان قیمت بودن موکت را نخورید.

  سوالات متداول:

  1- برای خرید موکت به چه نکاتی باید توجه نمود؟

  در ابتدا باید بدانید موکت را برای چه فضایی می خواهید. اگر قصد خرید موکت برای راهرو یا یک فضای پر رفت و آمد را دارید، باید جنس و مدلی خریداری کنید که مقاوم باشد و به راحتی نیز آلوده نشود. اگر فرزند کوچک دارید نباید سراغ موکت های پرز بلند بروید، چون این نوع موکت ها می توانند غذای ریخته شده و مواد دیگر را در خود نگه دارند و بعدا کودکتان می تواند ناخواسته آنها را بردارد و در دهان بگذارد. انتخاب رنگ موکت نیز از موارد ضروری در انتخاب موکت است. برای فضاهای بزرگ بسته به سلیقه می توانید هر رنگی انتخاب کنید، اما اگر فضای کوچکی دارید رنگ های روشن مناسبترند، چون فضا را بزرگتر نشان می دهند.

  2- قیمت موکت به چه عواملی بستگی دارد؟

  موکت از ارزان ترین کفپوش های رایج است، که نصب آن نیز از جمله ارزانترین و آسان ترین کفپوش هاست. قیمت موکت بسته به نوع و برند تولید کننده آن متفاوت است. در هنگام خرید موکت ابتدا از اعتبار برند و فروشنده اطمینان حاصل کنید، چرا که برخی فروشنده ها یا برندها ممکن است در ازای دریافت قیمت مدل اصلی، کالای تقلبی عرضه کنند.

  بالا
  پشتیبانی