پارکت

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  پارکت ، محبوب ترین کفپوش

  این روزها یکی از رایج‌ ترین انواع کفپوش‌ ها پارکت ها هستند. قطعات پارکت از چوب، مشتقاتچوبی و پلاستیک ساخته می شود که این قطعات همانند پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جلوه ای زیبا به کف منزل یا هر فضای دیگری می بخشند. از جمله مهم ترین مزیت پارکتها نسبت به سایر انواع کفپوش ‌ها، می ‌توان به نصب آسان با حداقل ریخت و پاش، سهولت نظافت، القای حس طبیعت و چوب و امکان جابه جایی اشاره کرد.

  کف پارکت به دلیل دارا بودن پوشش الاستیکی، پاها را گرم نگه داشته و به عنوان یک کفپوش فوق العاده است و مراقبت از آن آسان و دوام و طول عمر آن نیز بالا است.


  خرید پارکت

  خرید پارکت به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به میزان ضد آبی و رطوبت، طول عمر، مقدار به کار رفته چوب و مصنوعات چوبی و سهولت نصب آن اشاره کرد. به دلیل لوکس بودن این نوع کفپوش، قیمت پارکت تا حدودی گران است. در هنگام خرید پارکت باید ابتدا به نوع پارکت و محل کاربرد آن و سپس به قیمت آن توجه نمایید. در ادامه شما را با انواع و قیمت پارکت بیشتر آشنا خواهیم کرد تا بتوانید خرید آسان و لذت بخش را تجربه کنید.


  انواع پارکت

  تنوع طرح پارکت ‌‌ها و متریال استفاده شده برای ساختشان زیاد است، که از جمله پرکاربرد ترین انواع پارکت می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  پارکت چوبی

  پارکت چوبی، نوعی کفپوش از جنس چوب سخت است و از طریق چیدمان قطعات کوچک چوب در کنار یکدیگر و در ابعاد و شکل های گوناگون ساخته می شود و به شکل کلیک شدن در هم قفل می شوند. پارکت چوبی به دلیل طبیعی بودن ساختار آن سالم ترین کفپوش محسوب می شود. احساس گرما و راحتی از ویژگی های پارکت چوبی محسوب می شود. پارکت چوبی از چوب درختانی مثل بلوط، گردو، راش، افرا، بامبو ساخته می شود و انتخاب هر یک از این انواع بر قیمت پارکت چوبی تاثیرگذار است.

  پارکت لمینت

  پارکت لمینت یک گزینه محبوب و رایج است. بسیاری از مالکان خانه این سبک کفپوش را به دلیل تطبیق پذیری، سهولت مراقبت و دوام آن انتخاب می کنند. لمینت یک کفپوش جذاب برای خانه شماست، لمینت از ترکیب چوب سخت با موادی دیگر ساخته می شد و به صورت بلوک های کوچک است. دوام آن بالا است، اما قیمت پارکت چوبی نسبت به قیمت لمینت کف بالا است. پارکت لمینت در برابر آب، خراشیدگی ماندگاری بیشتری دارد. با توجه به افزایش کیفیت، امروزه داشتن پارکت لمینت یک سرمایه گذاری عاقلانه است و با داشتن این کفپوش در خانه می توانید هزینه زیادی را پس انداز کنید. نگهداری آن آسان است. سالها در نگهداری این کفپوش مشکلی ندارید زیرا سازگار با محیط زیست است و از لمینت در سالن های ورزشی بسیار استفاده می شود.

  پارکت پلاستیکی

  پارکت پلاستیکی به دلیل جذابیت، ماندگاری بالا و مقرون به صرفه بودن مورد توجه بسیاری از صاحبان خانه قرار گرفته است و جایگزینی عالی برای پارکت چوب سخت است. پارکت های پلاستیکی که در ابتدا برای عرشه و سایر کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار می گرفتند، به خانه راه پیدا کردند و اکنون جایگزین لمینت، چوب سخت و حتی کاشی شده اند.

  کفپوش طرح پارکت (PVC)

  کفپوش PVC یا همان طرح پارکت و وینیل، یک ماده کفپوش مصنوعی با دوام، مقرون به صرفه و با نصب آسان است. وینیل معمولاً با انواع دیگر کفپوش مانند کفپوش مشمع کف اتاق و لمینت اشتباه گرفته می شود. وینیل لوکس به دلیل قابلیت کاربردی بودن، توانایی بالا نگه داشتن در محیط های مرطوب و داشتن طرح پارکت و چوب محبوبیت بیشتری دارند. برای خرید کفپوش با کیفیت و قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ایران دکور دیدن فرمایید.

  قیمت پارکت کف

  قیمت پارکت بسته به اندازه قطعات و متریال استفاده شده در ساخت آن، متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت پارکت چوبی به دلیل استفاده از چوب طبیعی نسبت به قیمت پارکت لمینت گران تر است و همین امر باعث استقبال اکثر خریداران از پارکت‌های لمینت شده است. قیمت کفپوش لمینت نیز به دلیل رواج و مزایای بسیاری که دارد نسبت به قیمت کفپوش طرح پارکت بالاتر می باشد. پارکت ایرانی نیز در قالب برندهای متفاوتی که هم تولید داخلی و هم تولید خارجی هستند فعالیت می کند و در این زمینه نمی توان گفت کدام برند بهتر یا بدتر است.

  سوالات متداول:

  1- چند نوع پارکت در بازار موجود است؟

  تنوع طرح پارکت‌‌ها و متریال استفاده شده برای ساختشان زیاد است، که از جمله پرکاربرد ترین انواع پارکت می توان به پارکت چوبی، پارکت لمینت، پارکت پلاستیکی و کفپوش طرح پارکت (PVC) اشاره کرد.

  2- قیمت پارکت کف بر چه اساسی است؟

  قیمت پارکت بسته به اندازه قطعات و متریال استفاده شده در ساخت آن، متفاوت است. قیمت کفپوش لمینت نیز به دلیل رواج و مزایای بسیاری که دارد نسبت به قیمت کفپوش طرح پارکت بالاتر می باشد قیمت پارکت چوبی به دلیل استفاده از چوب طبیعی نسبت به قیمت پارکت لمینت گران تر است و همین امر باعث استقبال اکثر خریداران از پارکت‌های لمینت شده است

  بالا
  پشتیبانی