فرش وینتیج و پتینه

  اعمال فیلتر

  برندها

  قیمت

  برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

  فرش وینتیج

  فرش و خرید کفپوش نقش اساسی در دکوراسیون هر خانه‌ای دارد. فرش زیبایی هر اتاقی را دو چندان کرده و حس گرما را به کفپوش‌ های سرد و بی روح فضای داخلی می‌بخشد. فرشها انواع مختلفی دارند که یکی از خاص‌ترین آنها فرش وینتیج است. وينتيج در اصطلاح به معنای قديمی است و در هنر تحت عنوان بازنگری و عقب گردِ مدرن از آن ياد می شود. فرش وینتیج نیز تلفیقی از فرش‌های کلاسیک و سبک‌های مدرن فرش است. برای ساخت فرش وینتیج ابتدا فرش دستباف شسته، رنگ آن از بين برده و يا بسيار کمرنگ مي‌ شود و دوباره با رنگ های کاملاً گياهی که ثبات خوبی هم دارند رنگ می شوند.

  فرش وينتيج دستباف مناسب حال خانه‌های افرادی است که در عين اينکه گرایش به استفاده از سبک مدرن در منزل خود دارند، به طرح های سنتی و قديمی نيز علاقه نشان داده و برای آن ها ارزش قائل هستند.

  خرید فرش وینتیج

  پیش از تصمیم گیری در مورد خرید فرش وینتیج و یا هر فرش دیگری، این سوالات را از خود بپرسید:

   

  چقدر می‌خواهم هزینه کنم و حداکثر قیمت فرش وینتیج قابل قبول برایم چقدر است؟

  قیمت فرش دستباف وینتیج تنها کمی کمتر از فرش‌های دستباف نو است، بنابراین باید حواستان به بودجه خود باشد. اگر بودجه کمی دارید اما دوست دارید از سبک خاص و مدرن فرش وینتیج در منزل خود بهره ببرید، بهترین گزینه برای شما خرید فرش پتینه یا همان فرش وینتیج ماشینی است.

   

   کجا قرار است فرش وینتیج را پهن کنم؟

  برای تعیین اندازه‌ی مناسب فرش، باید ابعاد دقیق سطح مورد نظر خود را تعیین کنید، تا نه آنقدر بزرگ باشد که مجبور به تا کردن آن باشید، نه آنقدر کوچک باشد که به چشم نیاید و ظاهری زشت به اتاق بدهد. رنگ فرش وینتیج نیز باید به دکوراسیون و سایر وسایل اتاق همخوان باشد.

  انواع فرش وینتیج

  فرش های وینتیج با توجه به نوع ساخت به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

  • فرش وینتیج دستباف : همان فرش دستباف کلاسیک است که با استفاده از کهنه کاری، ظاهری عتیقه و وینتیج پیدا می‌کند. تنوع طرح و نقش فرش دستباف وینتیج بسیار زیاد بوده و همانند فرش دستباف عمر طولانی نیز دارد. جهت خرید فرش دستباف از فروشگاه ایران دکور دیدن فرمایید.
  • فرش وینتیج ماشینی : این مدل از فرش‌ها که به فرش پتینه نیز معروف اند، فرش ماشینی‌ هستند و الگو و طرحی مشابه فرش کهنه نما یا کهنه کاری شده دارند. برخی این مدل ها را با عنوان فرش وینتیج ترک می‌شناسند، که اشتباه رایجی بوده و اکثر این مدل فرش‌‌ها در ایران تولید می‌شوند.
  • فرش چهل تکه : فرش تکه دوزی شده یا در اصطلاح چهل تیکه فرش وینتیجی است که از دوخته شدن تکه‌های فرش‌های نفیس اما کهنه و پاره شده ساخته می‌شود. 

  قیمت فرش وینتیج

  قیمت فرش وینتیج (قیمت فرش وینتیج دستبافت) بسته به نوع و اندازه بسیار متغیر است. با توجه به اینکه ، قیمت فرش پتینه یا همان فرش وینتیج ماشینی نسبت به فرش دستباف کهنه نما مناسب‌تر است، زیرا برای ساخت فرش دستباف وینتیج از فرش‌های دستباف کلاسیک و گرانبها استفاده می‌شود که ارزشمندتر بوده و از دوام بالاتری هم برخوردار می‌باشد.

  خرید فرش وینتیج

  مهم ترین فاکتورها در خرید یک فرش، جنس، رنگ و نقش آن است. مراکز فروش اینترنتی، این مطالب را از طریق تصویر و جداول مشخصات به کاربران خود ارایه می‌دهند. بنابراین امکان خرید اینترنتی فرش وینتیج از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر کار آنچنان سخت و پیچیده‌ای نیست. ایران دکور با ارایه تنوع بالایی از مدل های مختلف فرش وینتیج دستبافت و ماشینی وینتیج و حذف واسطه‌های فروشگاهی، امکان خرید این نوع فرش را با قیمت ارزان‌تری نسبت بازار فراهم آورده است. در صورت نیاز امکان ثبت سفارش حضوری نیز فراهم شده‌است.

  بالا
  پشتیبانی