طراحی

ایده‌ های تزئین دیوار پذیرایی

تزئین دیوار پذیرایی با استفاده از آیتم‌های دکوراتیو مدرن ، استفاده از مبلمان، آیتم‌های دکوری مناسب، رنگ دیوارها و استفاده از تابلوهای نقاشی از روش‌های چیدمان خانه‌ها به‌شمار می‌روند. در این بین تزئین دیوار پذیرایی به عنوان اصلی‌ترین فضای خانه که در مرکز توجه قرار دارد، در زیبایی چیدمان خانه بسیار موثر است. ایده‌های مختلف برای تزئین دیوارهای پذیرایی، علاوه بر افزایش زیبایی چیدمان، به شکل‌گیری سلیقه افراد و نوع چیدمان آن‌ها نیز کمک می‌کند.

چرا باید دیوار های پذیرایی را تزئین کنیم؟

چیدمان خانه‌ها تا زمان کامل شدن تزئین دیوارها، ناقص هستند. حتی اگر مناسب‌ترین رنگ برای دیوارها انتخاب شود و با دکوراسیون خانه هم هارمونی بالایی داشته باشد، در صورت تزئین نبودن دیوارها زیبایی آن به چشم نمی‌آید. لزوم تزئین دیوار پذیرایی در معماری جدید خانه‌ها با وجود سبک‌های متعدد چیدمان پذیرایی، بیش از پیش ضروری به‌نظر می‌رسد.

روش‌ های تزئین دیوار پذیرایی

پیدا کردن ایده برای تزئین دیوار پذیرایی کار سختی نیست. با استفاده از رنگ مناسب دیوارها و سبکی که در چیدمان وسایل خانه به‌کار رفته است، می‌توان به بهترین شکل، تزئین دیوار پذیرایی را انجام داد. راهکارهای مختلف برای انجام این کار، متناسب با روش متفاوت چیدمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به مهم‌ترین روش‌های تزئین دیوارهای پذیرایی می‌پردازیم.

رنگ؛ پارامتری مهم در دکوراسیون دیوار های پذیرایی

ساده‌ترین و رایج‌ترین روش برای زیبایی دیوار پذیرایی خانه‌ها، رنگ‌آمیزی آن‌ها است. این روش در مقایسه با سایر روش‌ ها مانند تابلو فرش های گران قیمت و … هزینه مناسب‌تری دارد و تنوع رنگ بالا در این راهکار زیبایی دیوارها، پاسخگوی سلیقه‌های گوناگونی برای تزئین دیوارهای پذیرایی است.

ایده‌های تزئین دیوار پذیرایی

برای افزایش زیبایی دیوار از نورپردازی استفاده کنید !

نورپردازی یکی از روش‌های جدید و البته منحصربه‌فردی است که استفاده از آن، زیبایی تزئین دیوار پذیرایی خانه را مضاعف می‌کند. استفاده از نورپردازی مخفی در بالای دیوارها، دیوار پشت تلویزیون، قرنیز دیوار، آرک آشپزخانه‌ها و … سبک جدیدی از دیزاین دیوار پذیرایی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در خانه‌های آپارتمانی کوچک نورپردازی مناسب و متناسب با رنگ دیوارها، عامل افزایش زیبایی خانه‌ها و ایجاد هارمونی میان اجزای مختلف چیدمان به‌شمار می‌رود. همچنین استفاده از چراغ‌های نقطه‌ای و ایجاد طرح‌های مختلف روی دیوار به‌وسیله آن‌ها، از جدیدترین روش‌های تزئین دیوارهای پذیرایی است که تمرکز را بر روی یک جسم خاص یا یک تابلوی دیوار افزایش می‌دهد.

زیباترین تزئین دیوار پذیرایی

استفاده از چوب برای دکوراسیون دیوار پذیرایی

برای طراحی دیوار پذیرایی مدرن، چوب از متریال‌های بسیار کاربردی به‌شمار می‌رود. استفاده از چوب‌های عمودی و افقی به روش‌های مختلف، در تزئین دیوار پذیرایی برای نگهداری وسایل گوناگون استفاده می‌شود. استفاده از از چوب‌های برش خورده و باریک و رنگ‌آمیزی آن‌ها با رنگ‌های متفاوت، امکان خوبی را برای طراحان دکوراسیون‌های مدرن به‌وجود می‌آورد. زیرا می‌توان در کنار این چوب‌ها از امکانات نورپردازی مخفی زیبا و جدیدی استفاده کرد و زیبایی چیدمان پذیرایی را افزایش داد.

بهترین تزئین دیوار پذیرایی

سنگ؛ متریال محبوب تزئین دیوار ها در سالن پذیرایی

استفاده از سنگ در طراحی دیوار سالن پذیرایی بسیار متداول است. انواع سنگ‌های آنتیک، اسلب و .. برای تزئین دیوارهای پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها با توجه به نوع و رنگ‌های متنوع خود، امکانات بسیاری را برای تزئین دیوارها در اختیار شما قرار می‌دهند.

استفاده از سنگ بیشتر برای طراحی‌های مدرن چیدمان خانه‌ها کاربرد دارد، اما می‌توان بر اساس سلیقه خود، در پذیرایی‌هایی با سبک سنتی نیز از آن‌ها استفاده کرد و در دکور خانه سبکی پست مدرن ایجاد کرد. بهترین کارکرد استفاده از سنگ، جدا کردن یک دیوار از سایر دیوارها برای تاکید بیشتر روی آن و طراحی خاص آن دیوار است.

دکور های ساده؛ روشی برای زیبایی دیوار های پذیرایی با هزینه مناسب

استفاده از دکورهای ساده بهترین راهکار برای تزئین دیوار پذیرایی از نظر اقتصادی است. این روش هزینه به مراتب پائین‌تری از سایر راهکارها دارد و می‌توان با استفاده از شلف‌ها، تابلوهای مختلف و مدل های مختلف آینه‌ کاری دیوارهای پذیرایی را تزئین کرد. همچنین این روش از راهکارهای مینیمال طراحی دیزاین به‌شمار می‌رود که استفاده از آن، از شلوغی و هرج و مرج در چیدمان پذیرایی شما جلوگیری می‌کند.

دکور ساده تزئین دیوار پذیرایی

سبک اکسنت وال در طراحی تزئینات دیوار پذیرایی

اکسنت وال (Accent Wall) به دیواری گفته می‌شود که طرح، رنگ یا متریال ساخت آن با سایر دیوارها متفاوت است. به‌عبارت دیگر این دیوار عامل تمایز با سایر دیوارهای پذیرایی به‌شمار می‌رود. در این دیوار می‌توان از رنگی کاملا ساده یا کاملا شلوغ، متریال چوبی، سنگ آنتیک، کاغذ دیواری و یا هر عامل دیگر تمایز دیوارها با یکدیگر، استفاده کرد. استفاده از این روش جدیدترین تزئین دیوار پذیرایی به‌شمار رفته و با تمام سبک‌های دکوراسیون همخوانی دارد.

تزئین دیوار پذیرایی با شیشه

شیشه؛ از زیبا ترین آیتم‌ های تزئین دیوار های پذیرایی

برای پذیرایی‌هایی که در یک منظره چشم‌انداز قرار دارند، استفاده از شیشه به‌عنوان یک اکسنت وال ایده جذابی است. همچنین از این روش می‌توان در بخش‌های مختلفی از پارتیشن‌های موجود در فضای داخلی به صورت مات یا شفاف استفاده کرد. استفاده از شیشه در پذیرایی‌های آپارتمانی کوچک که با رفت و آمد بالا، توصیه نمی‌شود. این طراحی برای دیوار پذیرایی ویلاها و آپارتمان‌های بزرگ بهترین چیدمان تزئین دیوار پذیرایی است.

تزئین دیوار پذیرایی زیبا

برای ایجاد بعد در طراحی دیوار پذیرایی از آینه استفاده کنید !

آینه‌ ها به دلیل خاصیت بعد بخشیدنشان به فضا، کارکردی متفاوت با شیشه‌ها در تزئین دیوار پذیرایی دارند. همچنین بر خلاف شیشه‌ها، آینه المانی پوششی در تزئینات دیوار پذیرایی به‌شمار می‌روند. نکته مهم در استفاده از آینه برای تزئین دیوارها، تناسب نوع، اندازه و مدل آینه‌ ها مانند انواع آینه دکوراتیو یا نمونه های دیگر با چیدمان کلی پذیرایی است.

عوامل زیادی در تزئین دیوار پذیرایی نقش دارند !

زیبایی دیوار پذیرایی خانه‌ها صرفا به تزئین آن‌ها مرتبط نیست. بلکه شما باید به پارامترهایی مانند چیدمان، رنگ‌بندی و سبک طراحی سالن پذیرایی توجه کنید. با استفاده از آیتم‌های دکوراسیون مناسب در کنار تزئین دیوارهای پذیرایی، می‌توان چیدمان مناسبی به وجود آورد.

ایران دکور از معتبرترین فروشگاه‌ های اینترنتی مبلمان و وسایل تزئین دیوار پذیرایی است. ما در ایران دکور مدل‌های متنوعی از سرویس خواب، مبلمان، وسایل استیل، کلاسیک و آیتم‌های دکوراسیون داخلی را در اختیار خریداران قرار می‌دهیم. شما می‌توانید برای روش‌های مختلف تزئین دیوار پذیرایی خود، از آیتم‌های دکوری مختلف فروشگاه ما استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا